Counseling?

Bij coaching zoek je zelf naar aanvaardbare veranderingen – de coach begeleidt dat proces. Bij counseling richt de counselor zich ook op de onderliggende problemen. Een counselor onderzoekt samen met de cliënt waar het probleem in het verleden is ontstaan en kijkt vervolgens hoe de onderliggende oorzaken en patronen veranderd of opgelost kunnen worden. Counseling is een vorm van hulpverlening. ‘Een counselor geeft geen adviezen, maar stelt open vragen om mensen zelf onderzoek te laten doen. Je gaat er als counselor vanuit dat cliënten de antwoorden zelf in zich hebben opgeslagen. Counselors hebben een focus op het levensverhaal dat je jezelf vertelt: dat persoonlijke verhaal bevat veel onontdekte patronen die in het hier en nu een rol spelen. Ook de relatie tussen lichaam en “hoofd” is een belangrijke focus van counselors.’

De interventies die ik daarvoor gebruik zijn divers, afgestemd op de persoon. Je kunt daarbij aan diverse soorten gesprekstechnieken denken (HSF-gesprekstechnieken, basis gesprek, levensfragmentengesprek), systemische werken, visualisaties, focussen. We starten altijd met een kennismakingsgesprek, een wederzijdse “klik” is van belang voor het slagen van een counselingsgepsrek.
Het gesprek vindt plaats in mijn praktijkruimte of in de natuur. Bij uitzondering bij jou thuis,
Een kennismakingsgesprek is gratis (telefonisch of persoonlijk), vervolggesprekken € 75,=.

Soms is het fijner om in een groep te werken, ook dat kan, klik hier voor meer informatie

Reacties zijn gesloten.